Ogłoszenia duszpasterskie – 06.05.2012 r. – 5 niedziela wielkanocna

Bardzo często wyrabiamy sobie zdanie 0 innych ludziach na podstawie pozorów. Mamy skłonność do oceniania zewnętrznych cech zamiast poznawać serce. A przecież świadectwem ludzkiego życia są, jak podaje św. Jan, czyny i prawda, które wypływają z wnętrza człowieka. Dzisiaj nie patrzymy na innych, ale odważnie zapytajmy, jakie są owoce naszego własnego życia.

 

1. Zapraszamy w maju na nabożeństwa w naszym kościele:

• nabożeństwo majowe codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 18.30;

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;

• Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 17.00 do 18.00;

• Apel Jasnogórski w sobotę o godz. 21.00.

2. Spotkania formacyjne:

• zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 9.30;

• spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klasy I gimnazjum we wtorek 8 maja o godz. 19.00 w domu parafialnym;

• zbiórka ministrancka w sobotę 12 maja o godz. 11.00 w kościele;

• koło plastyczne w sobotę 12 maja o godz. 11.00 w domu parafialnym.

 

3. W niedzielę, 13 maja, na Mszy św. o godz. 19.00 zostanie udzielony młodzieży sakrament bierzmowania z rąk ks. bpa Antoniego Dziemianko, Administratora Apostolskiego Archidiecezji Mińsko-Mohylewskiej na Białorusi. Próby dla osób przygotowujących się do sakramentu bierzmowania odbędą się w kościele we wtorek, czwartek i piątek o godz. 19.00. Przygotowanie kościoła i placu przykościelnego do uroczystości w sobotę 12 maja o godz. 1000.

 

4. Próby dla dzieci pierwszokomunijnych, bezpośrednio przygotowujące do sakramentu, odbywać się będą od 14 maja w poniedziałki, wtorki i czwartki w kościele o godz. 19.00 Obecność dzieci na próbach w kościele obowiązkowa. Dokładny terminarz spotkań jest dostępny na parafialnej stronie internetowej.

 

5. W niedzielę, 20 maja, na Mszach św. gościć będziemy osoby należące do katolickiego ruchu Rodziny Radia Maryja. 1 października 2011 r. Abp Metropolita Andrzej Dzięga zatwierdził statut wspólnoty Rodzina Radia Maryja Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.  Misja ewangelizacyjna Radia Maryja od samego początku gromadzi słuchaczy, którzy stają się sympatykami Radia Maryja, tworząc szczególną duchową wspólnotę, powszechnie nazywaną Rodziną Radia Maryja, zjednoczoną wokół głoszonych przez Radio Maryja wartości chrześcijańskich i w miarę swoich możliwości podejmującą także pewne działania wspólnotowe, przede wszystkim w zakresie modlitewnym oraz formacyjnym. Tak powstała duchowa wspólnota, z konieczną akceptacją miejscowego księdza proboszcza, odpowiada istotnym kryteriom rozumienia ruchu katolickiego, i za taki ruch jest uznawana. Jest to kolejna propozycja dla parafian, którzy pragną aktywniej uczestniczyć w życiu religijnym i duszpasterskim Kościoła rzymskokatolickiego i naszej parafii.

 

6. Dzisiaj po Maszach św. zbierane są przed kościołem datki do skarbonki na obiady dla dzieci z naszej parafii. Za wszelki dar serca Bóg zapłać.

 

7. Za tydzień taca zbierana podczas niedzielnych Mszy św. przeznaczona będzie na cele inwestycyjne parafii. Za pomoc i wsparcie dziękuję.

 

8. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Szczególnie w maju prośmy Boga za wstawiennictwem Matki Bożej o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.

 

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Proboszcz