Ogłoszenia duszpasterskie 06.01.2013 r. – Uroczystość Objawienia Pańskiego

 

 

Uroczystość Objawienia Pańskiego przypomina nam, że Jezus Chrystus przyszedł na świat, aby zbawić wszystkich ludzi. Boża miłość, którą pokazuje światu, nie jest ograniczona do jednego narodu czy kontynentu. Aby z niej zaczerpnąć, wystarczy, tak jak Mędrcy ze Wschodu, zauważyć zewnętrzne znaki dawane przez Boga i dać Mu się poprowadzić przez życie. W całej pełni odczujemy wtedy troskę Boga o nas. Miejmy więc tyle odwagi, aby wraz z Mędrcami złożyć Bogu u stóp ołtarza dar w postaci całego swojego życia.

1. Trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska. Dziękujemy za dotychczasowe serdeczne przyjęcie i wspólną modlitwę. Kolęda od poniedziałku do piątku rozpoczynać się będzie o godz. 16.00, a w sobotę o godz. 15.00 Dzień prędzej kolędę zapowiadać będą ministranci. Zadbajmy o chrześcijański wymiar kolędy. Wspólna modlitwa niech będzie prośbą do Boga o błogosławieństwo dla rodziny.

Porządek kolędy w tygodniu od 7 do 12 stycznia 2013 r.:

7 stycznia (poniedziałek) – ulica Miodowa: Osiedle Miodowe I, Osiedle Miodowe II, Osiedle Gubałówka nr 119 – 119f i 121 – 121e

8 stycznia (wtorek) – ulica: Andersena; Bajkowa; Guliwera; Miodowa – Osiedle Gubałówka nr 125; Nektarowa; Osowska Pod Urwiskiem; Sezamkowa.

9 stycznia (środa) – ulica: Obłoków nr: 1,2, 3, 4,6,8, 36,38,40,43,45,47.

10 stycznia (czwartek) – ulica: Obłoków nr: 7 – 33, 10 – 32, 49 – 59, 65

11 stycznia (piątek) – ulica: Chmurna; Niebiańska

12 stycznia (sobota) – ul. Chłodna; Chorzowska; Malwowa, Toskańska.

Terminarz kolędy dostępny jest na parafialnej stronie internetowej

 

2. Przez okres kolędy Msza św. w dzień powszedni będzie odprawiana o godz. 8.00, a biuro parafialne będzie nieczynne. Wszelkie ważne sprawy proszę zgłaszać bezpośrednio do księdza.

 

3. Zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30.

 

4. Zapraszamy na Jasełka wystawione przez dzieci z naszej parafii dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 12.30 oraz zachęcamy do rodzinnego kolędowania w kościele dzisiaj o godz. 18.00 przed Mszą św. wieczorną. Kolędować będziemy razem z Nauczycielskim Chórem Żeńskim Primo Vere pod batutą ks. kan. dr. Zbigniewa Woźniaka.

 

5. Dzisiejszej niedzieli po Mszach św. zbierane są datki na obiady dla dzieci i młodzieży z naszej parafii oraz na rzecz misji i misjonarzy.

 

6. Za tydzień w niedzielę, 13 stycznia 2013 r., po Mszy św. o godz. 12.30 gościć będziemy z koncertem kolęd Młodzieżową Orkiestrę Dętą z Zespołu Szkół Kolejowych w Szczecinie, którą prowadzi Pani Aneta Ostafin-Mirosz. Po koncercie będzie można dobrowolnymi datkami wesprzeć młodzież, która zbiera fundusze na potrzeby Orkiestry. Zapraszamy serdecznie.

 

7. Za tydzień taca ze Mszy świętych niedzielnych przeznaczona jest na potrzeby inwestycyjne parafii – zaadoptowanie wejścia głównego do kościoła. Również ofiary złożone podczas kolędy po części przeznaczone będą na powyższą inwestycję. Istnieje również możliwość ofiarowania 1% z podatku na potrzeby parafii. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na parafialnej stronie internetowej i na ulotkach, które podczas kolędy m.in. rozdawać będą księża. Za wszelką dotychczasową pomoc i zrozumienie dziękuję.

 

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Proboszcz