Ogłoszenia duszpasterskie – 05.08.2012 r. – XVIII niedziela zwykła

 

Izraelici otrzymali chleb z nieba – mannę, która podtrzymywała ich życie na pustyni. Była ona zapowiedzią innego Chleba z nieba – Jezusa Chrystusa. On jest chlebem życia, który nie tylko podtrzymuje nas w trakcie ziemskiej drogi, lecz również jest pokarmem dającym życie wieczne.

 

1. Msze święte w okresie wakacji odprawiane są w niedzielę o godz.: 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00, a w dzień powszedni o godz. 18.00. Możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej istnieje w dni powszednie pół godziny przed Mszą Świętą.

 

2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00 przed Mszą Świętą. Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 17.00 do 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

3. W poniedziałek 6 sierpnia, w święto Przemienienia Pańskiego, zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00.

 

4. Prosimy, aby osoby, które pobrały plecak w ramach akcji „Tornister pełen uśmiechu” w miarę możliwości zwracały plecaki wraz z wyprawką szkolną do zakrystii po Mszach św., albo do domu parafialnego. Za pomoc i zaangażowanie się w powyższe dzieło serdecznie dziękujemy.

 

5. Osoby biorące udział w wrześniowej pielgrzymce do grobu błogosławionego Jana Pawła II i do sanktuariów we Włoszech prosimy o regulowanie pozostałej części wpłaty w Euro – 310 Euro.

 

6. Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca, taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona będzie na inwestycje parafialne. Za wszelkie dotychczasowe wsparcie serdecznie dziękujemy.

 

7. Zachęcamy do czytania prasy religijnej. Do dyspozycji mamy: „Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego” i „L’osservatore Romano”.

 

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 

 

Proboszcz