Ogłoszenia duszpasterskie – 05.02.2012 r. – 5 niedziela zwykła

 

 

Bóg nie zostawia nas samych. Choć jest po trzykroć święty, nie odrzuca biednych, grzesznych i słabych, „leczy złamanych na duchu i przewiązuje im rany”. Przychodzi wciąż na nowo i dotyka swoich dzieci. Jego miłość ma moc uzdrawiania naszych grzechów i chorób. Jego słowo ma moc nas teraz uzdrawiać, ale czy chcemy być uleczeni?

 

 

1. 11 lutego obchodzić będziemy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Jest to także XX Światowy Dzień Chorego. Na Msze św. o godz. 18.00, podczas której udzielony zostanie sakrament chorych, zapraszamy szczególnie wszystkich chorych z naszej parafii. Po Mszy św. parafialny zespół Caritas zaprasza do domu parafialnego na poczęstunek.

 

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu jest jedną z form kultu Eucharystycznego. Wychodząc naprzeciw potrzebom wiernych w każdy piątek od godz. 17.00 do 18.00 w kościele będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do uwielbiania Jezusa ukrytego w monstrancji pod postacią chleba.

 

3. Za tydzień w niedzielę 12 lutego, na Mszy świętej o godz. 11.00 będziemy się modlić w intencjach solenizanta ks. Zbigniewa. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

4. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

  • Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej – poniedziałek, 6 lutego, godz. 18.30
  • Kandydaci do bierzmowania (3 klasa gimnazjum) – czwartek, 9 lutego, godz. 18.30
  • Zbiórka kandydatów na ministrantów – sobota, 11 lutego, godz. 10.00
  • Zbiórka ministrantów – sobota, 11 lutego, godz. 11.00.
  • Kółko plastyczne dla dzieci – sobota, 11 lutego, godz.11.00
  • Schola dziecięca – niedziela, 12 lutego, godz. 11.30

 

5. Spotkanie parafialnego zespołu Caritas w poniedziałek, 6 lutego o godz. 19.00 w domu parafialnym

 

6. W dniach od 17 do 25 września organizowana jest autokarowa pielgrzymka do grobu błogosławionego Jana Pawła II do Rzymu. Całkowity koszt wyjazdu to 700 zł i 310 Euro. Więcej informacji i plan pielgrzymki w parafialnym biuletynie „Okno” i na parafialnej stronie internetowej. Zapisy w zakrystii i w biurze parafialnym.

 

7. W niedzielę, 19 lutego podczas Mszy św., będziemy gościć w naszej wspólnocie parafialnej członków ruchu kościelnego – Kościół Domowy. Będą to spotkania inicjujące utworzenie kręgu Kościoła Domowego w naszej parafii. Członkami Kościoła Domowego są małżeństwa sakramentalne, które zwracają szczególną uwagę na duchowość małżeńską, czyli dążenie do świętości w jedności ze współmałżonkiem i tworząc najlepsze warunki do dobrego wychowania dzieci w duchu chrześcijańskim. Już teraz małżeństwa chcące pogłębiać swoją formację religijną zapraszamy do tworzonego kręgu Kościoła Domowego.

 

8. Dzisiaj po Mszach św. zbierane są datki do puszki na obiady dla ubogich dzieci z naszej parafii.

 

9. W następną niedzielę ofiary zbierane podczas Mszy św. przeznaczone będą na zabieg osuszania i izolacji ścian i fundamentów kościoła. Dziękuję za każde wsparcie.

 

10. W tym tygodniu rodzina parafialna pożegnała śp. Edwarda Celer. Niech spoczywa w pokoju.

 

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy wielu łask Bożych.

Proboszcz