Ogłoszenia duszpasterskie – 05.01.2014 r. – II niedziela po Narodzeniu Pańskim

Słowa Boga jest wieczne. Ono było na początku i przekazywane przez proroków przygotowywało świat na narodziny Jezusa Chrystusa. Warto dziś pomyśleć, czy liczę się ze Słowem Boga, które zostawione na kartach Biblii ma być drogowskazem pokazującym najlepszą drogę przez życie.

1. Jutro, 6 stycznia, przeżywać będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze święte w naszym kościele sprawowane będą według porządku niedzielnego. W szczególny sposób zapraszamy na Msze św. o godz. 12.30 podczas której zostaną przedstawione Jasełka w wykonaniu młodzieży i dzieci z naszej parafii.

2. 07 stycznia zaczynamy w naszej parafii wizytę duszpasterską, tzw. kolędę. Kolęda od poniedziałku do piątku rozpoczynać się będzie o godz. 16.00, a w sobotę o godz. 14.00 Dzień prędzej kolędę zapowiadać będą ministranci. Zadbajmy o chrześcijański wymiar kolędy. Wspólna modlitwa niech będzie prośbą do Boga o błogosławieństwo dla rodziny.

3. Porządek kolędy w tygodniu od 7 do 11 stycznia 2014 r.:

• 07 stycznia (wtorek): ul. Kwiatów Polskich;

• 08 stycznia (środa): ul. Macierzanki;

• 09 stycznia (czwartek): ul. Moczarowa; Zawiła;

• 10 stycznia (piątek): ul. Urocza;

• 11 stycznia (sobota): ul. Chorzowska; ul. Narożna

Terminarz kolędy dostępny jest na parafialnej stronie internetowej i w gablocie parafialnej przed kościołem.

4. Podczas trwania kolędy duszpasterskiej Msze św. w dzień powszedni w naszym kościele sprawowane będą o godz. 8.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątkowy wieczór i inne nabożeństwa liturgiczne na ten czas będą zawieszone. Porządek Mszy św. w niedzielę nie ulega zmianie. Biuro parafialne do zakończenia kolędy będzie zamknięte. Wszystkie ważne sprawy proszę zgłaszać bezpośrednio do księdza.

5. Spotkania formacyjne:

• zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30;

• zbiórka ministrantów w sobotę 11 stycznia, o godz. 10.30 w domu parafialnym;

• koło plastyczne w sobotę 11 stycznia , o godz. 11.00 w domu parafialnym.

6. W następną niedzielę, 12 stycznia o godzinie 18.00 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu Żeńskiego Chóru Nauczycielskiego „Priomo Vere” pod dyrygenturą ks. Zbigniewa Woźniaka. Podczas koncertu odbędzie się promocja nowej płyty kolęd i pastorałek „Jezusowi otworzą się drzwi”. (płyty będą do nabycia) Zapraszamy do wspólnego kolędowania.

7. Dzisiejszej niedzieli po Mszach św. zbierane są datki na obiady dla dzieci i młodzieży z naszej parafii oraz na rzecz misji i misjonarzy.

8. Za tydzień taca ze Mszy świętych niedzielnych przeznaczona jest na potrzeby inwestycyjne parafii – przygotowanie kościoła do konsekracji, podkreślenie wewnątrz kościoła neogotyckiego charakteru budowli i zamontowanie instalacji grzewczej. Również ofiary złożone podczas kolędy po części przeznaczone będą na powyższą inwestycję. Istnieje również możliwość ofiarowania darowizny na cele kultu religijnego. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na parafialnej stronie internetowej i na ulotkach, które podczas kolędy m.in. rozdawać będą księża. Za wszelką dotychczasową pomoc i zrozumienie dziękuję.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Proboszcz