Ogłoszenia duszpasterskie – 04.12.2011 r. – II niedziela Adwentu

„Oto Pan przychodzi, przygotujcie Mu drogę” – głosi prorok Izajasz. Dzień przyjścia Pana jest niespodziewany, dlatego mamy tak żyć, by Chrystus zastał nas bez plamy – upomina św. Piotr. Dlatego też ewangeliczne wołanie Jana Chrzciciela nakazuje prostować drogi życia dla Pana przez nawrócenie  i czynienie pokoju.

 

1. Dzieci i młodzież wraz z rodzicami zapraszamy na roraty we wtorek o godz. 6.30 W czwartek ze względu na Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP rorat nie ma. Po wspólnej modlitwie rodzice dzieci pierwszokomunijnych zapraszają wszystkich na wspólne śniadanie do domu parafialnego.

 

2. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

• Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. – spotkanie w poniedziałek 5 grudnia (poniedziałek) odwołane.

• III klasa gimnazjum – 8 grudnia (czwartek), godz. 18.30.

 

3. Zmiana tajemnic Różańca Świętego dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 9.30.

 

4. Dzisiejszej niedzieli po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła będzie zbierana puszka na pomoc Kościołowi za wschodnią granicą Polski i będzie można też złożyć datek na zakup obiadów dla potrzebujących dzieci i młodzieży z naszej parafii.

 

5. Parafialny Caritas rozpoczął akcję Wigilijne Dzieło Pomocy. Nabywając świece na stół wigilijny wspieramy najbardziej potrzebujących.

 

6. W niedzielę 11 i 18 grudnia w kościele podczas Mszy świętych wystawiony będzie przez Caritas kosz na dary, z których zostaną zrobione paczki świąteczne dla ubogich z naszej parafii. Prosimy o otwartość serca i na miarę możliwości wsparcie, poprzez ofiarowanie produktów spożywczych, chemii domowej, słodyczy czy zabawek, dla najuboższych wśród nas.

 

7. Opłatki na stół wigilijny można nabyć po każdej Mszy świętej niedzielnej i w tygodniu w domu parafialnym.

 

8. W następną niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 zostaną poświęcone medaliki dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

 

9. Za tydzień taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona jest na inwestycje parafialne. Obecnie jesteśmy na etapie prowadzenia rozmów i wybierania najlepszej metody osuszania i zabezpieczenia murów kościoła przed wilgocią. Pierwsze planowane place ruszą najszybciej na wiosnę. Pragnę również podziękować ofiarodawcy za zakupienie do kościoła 6 mosiężnych lichtarzy ołtarzowych wraz z świecami. Dziękuję wszystkim za wsparcie modlitewne i finansowe.

 

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i biuletynu parafialnego „Okno”, w którym znajdziemy artykuł Konsekracje, poświęcenia i błogosławieństwa.

 

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Proboszcz