Ogłoszenia duszpasterskie – 04.11.2012 r. – XXXI niedziela zwykła

Miłować Boga całym sercem, całym umysłem i całą mocą i miłować bliźniego jak siebie samego daleko więcej znaczy niż wszystkie całopalenia i ofiary – słyszymy w dzisiejszej Ewangelii. Starajmy się o to, by kochać Boga, a uczynki wiary będą błogosławioną konsekwencją tej miłości.

 

1. Jednym z wielu znaków wyrażania naszej pamięci modlitewnej o zmarłych są wypominki. W naszym kościele są one w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 18.30. Zachęcamy do wspólnej modlitwy za zmarłych członków rodziny, przyjaciół, znajomych

 

2. W listopadzie – miesiącu refleksji i zadumy nad życiem i śmiercią zachęcamy również do ofiarowania za drogich nam zmarłych Mszy św.

 

3. Widząc duchową potrzebę i mając na uwadze zainteresowanie wiernych, szczególnie tych, którzy brali udział w pielgrzymce parafialnej, osobą świętego Ojca Pio we wszystkie poniedziałki listopada przed Mszą św. o godz. 18.00 odprawiane będzie Nabożeństwo do św. Ojca Pio. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

4. Zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30.

 

5. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

• dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej w poniedziałek 5 listopada, o godz. 18.00

• młodzież przygotowująca się do bierzmowania z I klasy gimnazjum w czwartek, 8 listopada o godz. 18.30;

• zbiórka kandydatów na ministrantów w sobotę 10 października o godz. 10.00;

• zbiórka ministrantów w sobotę 10 października o godz. 10.30;

• koło plastyczne w sobotę 10 października o godz. 11.00;

• schola muzyczna w sobotę 10 października o godz. 13.15.

 

6. Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca, taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona zostanie na inwestycje parafialne. W najbliższym czasie porządkowana będzie instalacja elektryczna w kościele i domu parafialnym. Dziękuję za wszelkie dotychczasowe wsparcie.

 

7. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Zbigniewa Błaszczak. Niech spoczywają w pokoju.

 

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i biuletynu parafialnego „Okno”, w którym znajdziemy obok czytań na niedzielę, ogłoszeń parafialnych i intencji mszalnych informację dotyczącą odpustu za zmarłych, który można uzyskać w dniach od 1 do 8 listopada.

 

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 

Proboszcz