Ogłoszenia duszpasterskie – 04.03.2012 r. – II niedziela Wielkiego Postu

 

Opis przemienienia Jezusa według ewangelisty Marka ukazuje, że to co doczesne, jest tylko etapem drogi i nic nie może nam przysłonić ostatecznego celu, jakim jest kochający Bóg. Liturgia słowa dzisiejszej niedzieli stawia przed nami pytanie, z czego najtrudniej nam zrezygnować. Co jest dla nas ważniejsze od Boga?

 

1. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:

• Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30 dla dzieci i o 18.30 dla dorosłych i młodzieży;

• Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 18.30.

 

2. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

• Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej – 05 marca (poniedziałek), godz. 18.30

• Rodzice dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej – 05 marca (poniedziałek), godz. 19.00 (obecność obowiązkowa)

• Młodzież przygotowująca się do bierzmowania – III klasa gimnazjum – 08 marca (czwartek), godz. 18.30

• Zbiórka kandydatów na ministrantów – 10 marca (sobota), godz. 10.30

• Zbiórka ministrantów – 10 marca (sobota), godz. 11.00

 

3. W niedzielę 18 marca rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. mgr lic. Grzegorz Gruszka, prefekt Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie. Nauki będą głoszone podczas wszystkich Mszy świętych niedzielnych, a od poniedziałku do środy o godz. 19.00. Polecamy modlitwie ten szczególny czas w naszym życiu religijnym.

 

4. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do grobu błogosławionego Jana Pawła II do Rzymu w terminie od 17 do 25 września. Osoby chętne mogą się zapisy w zakrystii i w biurze parafialnym.

 

5. Dzisiaj po Mszach świętych przed wejściem do kościoła są zbierane datki na obiady dla ubogich dzieci i młodzieży z naszej parafii. Dziękuję za wsparcie.

 

6. Dzisiaj przeżywamy niedzielę „Ad Gentes” – dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami pod hasłem: „Daj świadectwo miłości i pomóż Kościołowi w krajach misyjnych”. Jest to sposobność, aby solidarnie nasza modlitwa i ofiarą wesprzeć Kościół w krajach misyjnych. Dlatego ofiary zbierane dzisiaj do puszek przed wejściem do kościoła będą przeznaczone na finansowanie projektów misyjnych za pośrednictwem Dzieła Pomocy „Ad Gentes” przy Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Dzięki tym ofiarom polscy misjonarze będą mogli kontynuować głoszenie Ewangelii o zbawieniu, budować kościoły, szkoły, formować katechistów, czy pomagać potrzebującym.

 

7. Ofiary składane na tacę podczas Mszy Świętych, w następną niedzielę, przeznaczone zostaną na potrzeby inwestycyjne związane z naszym kościołem. Za zrozumienie i pomoc Bóg zapłać.

 

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 

Proboszcz