Ogłoszenia duszpasterskie – 03.11.2013 r. – XXXI niedziela zwykła

Dzisiejszy fragment z Ewangelii pokazuje nam Zacheusza, który wspiął się na drzewo, aby zobaczyć Jezusa. Jego zachowanie stawia przed nami pytanie o to czy podejmujemy jakikolwiek wysiłek, aby spotkać Jezusa i spojrzeć na niego oczyma wiary. Udział we Mszy św. daje okazję do tego, aby odkryć Jego obecność w białej Hostii.

1. Jednym z wielu znaków wyrażania naszej pamięci modlitewnej o zmarłych są wypominki. W naszym kościele są one w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 18.30. W sobotę modlić się będziemy za zmarłych Różańcem Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny. W listopadzie – miesiącu refleksji i zadumy nad życiem i śmiercią zachęcamy również do ofiarowania za drogich nam zmarłych Mszy św. Zachęcamy do wspólnej modlitwy za zmarłych członków rodziny, przyjaciół, znajomych

2. Inne nabożeństwa w naszym kościele:

• nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;

• Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej.

3. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

• dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej, poniedziałek 4 listopada, godz. 18.00;

• II rok przygotowania do bierzmowania, 06 listopada, godz. 18.30;

• Matki w Modlitwie, 8 listopada, godz. 19.00;

• zbiórka kandydatów na ministrantów, sobota 9 listopada, godz. 10.30;

• koło plastyczne, sobota 9 listopada, godz. 11.00;

• schola muzyczna, sobota 9 listopada, godz. 14.00;

• zmiana tajemnic Żywego Różańca, niedziela 10 listopada, po Mszy św. o godz. 9.30

4. Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

5. Dzieci, które chciałby zagrać rolę w przedstawieniu zaduszkowym prosimy, aby zgłaszały się do Pani katechetki Teresy.

6. Parafia na Warszewie organizuje autokarową pielgrzymkę na kanonizację bł. Jana Pawła II w terminie od 24.04.2014 r. do 03.05.2014 r. Koszt pielgrzymki 2350 zł. Więcej informacji na plakacie umieszonym

w gablocie przed kościołem.

7. Dzisiaj w I niedzielę miesiąca na placu przed kościołem zbierane są datki do puszki na obiady dla potrzebujących dzieci i młodzieży z naszej parafii. Za tydzień ofiary składane podczas Mszy św. przeznaczone będą na inwestycje parafialne.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Proboszcz