Ogłoszenia duszpasterskie – 03.09.2012 r. – XXII niedziela zwykła

 

W dialogu miedzy ludźmi trzeba nie tylko umieć mówić, ale ważna jest również umiejętność słuchania drugiej strony. „Słuchajcie mnie wszyscy i zrozumiejcie.” – tymi słowami dziś Jezus chce nam pokazać jak ważne jest, abyśmy liczyli się z Jego słowem. Nie jest to słowo ludzkie ale Boże. Dlatego tam lepiej najpierw posłuchać co On nam chce powiedzieć zanim podejmiemy decyzje, które mogą radykalnie zmienić nasze życie.

 

1. Z dzisiejszą niedzielą powracamy do stałego porządku odprawiania Mszy św. W niedzielę Msza św. sprawowana będzie o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 (dla dzieci) i 19.00. W tygodniu Msza św. odprawiana jest o godz. 18.00. Możliwość spowiedzi w ciągu dnia pół godziny przed Mszą świętą.

 

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Na Msze św. o godz. 18.00 a później na spotkanie w domu parafialnym zapraszamy ministrantów wraz z rodzicami. W pierwszy piątek odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną od godz. 9.00; szczególna okazja do pojednania się z Bogiem od godz. 17.00.

3. W dniach od 12 do 15 września przeżywać będziemy w parafii renowację misji świętych. Zachęcamy, do zarezerwowanie sobie czasu wieczorami i udziału w powyższej praktyce duchowej. Szczegółowy program renowacji misji świętych dostępny jest na parafialnej stronie internetowej.

 

4. Członków parafialnej rady katechetycznej zapraszam na spotkanie we wtorek 04 września o godz. 19.00 do domu parafialnego.

 

5. Zmiana intencji Żywego Różańca w niedzielę 9 września po Mszy św. o godz. 9.30.

 

6. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30.

 

7. Chłopcy, którzy pragną zostać ministrantami, mogą zapisać się po Mszy św. w zakrystii kościoła.

 

8. Spotkanie pielgrzymów biorących udział w parafialnej pielgrzymce do grobu błogosławionego Jana Pawła II i sanktuariów we Włoszech odbędzie się w poniedziałek 10 września o godz. 19.00 w domu parafialnym.

 

9. Dzisiaj po Mszach św. zbierane są ofiary na obiady dla ubogich dzieci i młodzieży z naszej parafii oraz na poszkodowanych w wyniku nawałnic nad terenem naszej diecezji.

 

10. Za tydzień ofiary zbierane podczas Mszy św. przeznaczone są na inwestycje parafialne. Obecnie zakończone zostały prace związane z drenażem i izolacją ścian kościoła. Na dniach rozpoczną się działania mające na celu wymianę rynien i poprawienie opierzenia kościoła. Za wszelkie wsparcie finansowe serdecznie dziękuję.

 

11. Zachęcamy do czytania prasy religijnej w tym wznowionego po wakacjach biuletynu parafialnego OKNO – Osowskiego Katolika Nowina.

 

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 

Proboszcz