Ogłoszenia duszpasterskie – 03.06.2012 r. – Niedziela Trójcy Przenajświętszej

Każdy z nas, czyniąc znak krzyża, oddaje cześć Bogu w Trójcy Jedynemu. Dzisiejsza uroczystość pokazuje nam, że Pan Bóg choć wydaje się tajemniczy, daj nam prosty sposób na dobre życie. Jest nim wzajemna miłość, która pomaga osiągnąć jedność. Podobnie jak w Trójcy Świętej  nasze rodziny tez potrzebują miłości, która je jednoczy.

 

1. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:

• nabożeństwo czerwcowe w dzień powszedni po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 18.30;

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;

• adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 17.00 do 18.00.

• Możliwość spowiedzi w dzień powszedni – pół godziny przed Mszą św.

 

2. Zbiórka ministrantów i próba dzieci sypiących kwiaty na procesji Bożego Ciała w poniedziałek o godz. 19.00 w kościele.

 

3. 07 czerwca obchodzić będziemy w Kościele Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. w naszym kościele będą sprawowane według porządku niedzielnego. Msza święta o godz. 12.30 połączona będzie z procesją eucharystyczną ulicami naszego osiedla. Procesja przejdzie ulicami: Miodową, Kwiatów Polskich, Wiśniowa, Mokra, Niebiańska, Chmurna. Proszę parafian o podjęcie inicjatywy zbudowania ołtarzy w miejscach:

I – skrzyżowanie ulic Wiśniowa i Macierzanki (o pomoc w budowaniu ołtarza prosimy mieszkańców ul.: Kwiatów Polskich i Malwowa);

II – ulica Mokra na wysokości ul. Junackiej (o pomoc w budowaniu ołtarza prosimy mieszkańców ul.: Zawiła);

III – skrzyżowanie ulic Mokra i Kluka (o pomoc w budowaniu ołtarza prosimy mieszkańców ul.: Narożna, Kaczeńców i Słoneczników;

IV – ulica Obłoków na wysokości garażów (o pomoc w budowaniu ołtarza prosimy mieszkańców ul.: Chmurna, Niebiańska.

Spotkanie organizacyjne mieszkańców poszczególnych ulic w środę 06 czerwca o godz. 19.00 w miejscu budowy ołtarzy. Za pomoc i zaangażowanie serdecznie dziękujemy.

 

4. W tradycji polskiej do czwartku 07 czerwca obchodzimy oktawę Bożego Ciała, podczas której odbywa się procesja Eucharystyczna wokół naszego kościoła, która połączona jest ze Mszą św. wieczorną o godz. 18.00. Nasz udział w liturgii oktawy jest wyrazem wiary i autentycznego przylgnięcia do Jezusa.

 

5. Ostatniej niedzieli do I Komunii Świętej przystąpiło dwadzieścioro dzieci z naszej wspólnoty parafialnej. Dziękuję rodzicom za wychowanie religijne swoich dzieci i za przykład wiary. Dziękuję również na zaangażowanie w przygotowanie uroczystości oraz za dar ołtarza – dwa mosiężne lichtarze procesyjne, które będą służyły wspólnocie parafialnej.

 

6. Dzisiaj na placu przykościelnym zbierane są datki do puszki na obiady dla potrzebujących dzieci z naszej parafii oraz na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Za wsparcie dziękujemy

 

7. W następną niedzielę, ofiary złożone na tacę podczas Mszy św. przeznaczone zostaną na planowaną inwestycję parafialną, jaką będzie izolacja murów kościoła. Bóg zapłać za wsparcie modlitewne i finansowe.

 

8. W zakrystii do odebrania są dla młodzieży zdjęcia z tegorocznego bierzmowania.

 

9. W tym tygodniu wspólnota parafialna pożegnała śp. Ryszarda Dublickiego. Niech spoczywa w pokoju.

 

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 

Proboszcz