Ogłoszenia duszpasterskie – 03.03.2013 r. – III niedziela wielkiego postu

 

Kolejna niedziela Wielkiego Postu daje nam okazję do spojrzenia na swoje życie przez pryzmat Pisma Św. Usłyszymy dziś stanowcze słowa Jezusa: „Jeśli się nie nawrócicie wszyscy zginiecie”. Odnoszą się do każdego z nas, ale wynika z nich, że Bóg cierpliwie daje nam kolejną szansę na nawrócenie. Prośmy podczas tej Mszy św., abyśmy z niej dobrze skorzystali.

 

1. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:

• Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek o godz. 18.00;

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00;

• Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek przed Mszą św. wieczorną;

Droga krzyżowa w piątek o godz. 17.00 dla dzieci i o 18.30 dla dorosłych i młodzieży;

Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 18.30.

 

2. Zgodnie z zaleceniem Księdza Arcybiskupa Metropolity zawartym w Słowie Pasterskim na pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu br., w czwartki, do Wielkiego Czwartku, zapraszamy po Mszy św. wieczornej do godzinnego czuwania modlitewnego – „Godzina dla Jezusa”. Czas adoracji ofiarujmy Bogu w intencji wynagrodzenia za grzech niewiary i błagalnej o łaskę pogłębienia wiary oraz z racji na rozpoczynające się konklawe i nowy pontyfikat, także w intencji Kościoła i nowego papieża.

 

3. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

• zmiana tajemnic Żywego Różańca – dzisiaj, 03 marca po Mszy św. o godz. 9.30 w kościele;

• dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej – 04 marca (poniedziałek), godz. 18.00;

• zbiórka kandydatów na ministrantów – 09 marca (sobota), godz. 10.00;

• zbiórka ministrantów – 09 marca (sobota), o godz. 10.30;

• koło plastyczne – 09 marca (sobota), godz. 11.00;

• schola muzyczna – 09 marca (sobota), godz. 13.15;

 

4. Poświęcenie świec dla dzieci przystępujących do I Komunii świętej odbędzie się w niedzielę 10 marca na Mszy św. o godz. 12.30.

 

5. W niedzielę 17 marca rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. dr hab. Grzegorz Wejman, prof. US. Nauki będą głoszone podczas wszystkich Mszy świętych niedzielnych, a od poniedziałku do środy o godz. 19.00. Polecamy modlitwie ten szczególny czas w naszym życiu religijnym.

 

6. Osoby, które pragną w tym roku zawrzeć sakramentalny związek małżeński zapraszamy na nauki przedmałżeńskie, które odbędą się w terminie od 18 do 21 marca, o godz. 20.00 w domu parafialnym. W sposób szczególny przyszłych małżonków zachęcamy do udziału w rekolekcjach wielkopostnych.

 

7. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania śladami św. Pawła w Grecji. Dziesięciodniowa pielgrzymka planowana jest w terminie 18-27 września 2013 r. Zapisy w zakrystii po Mszy św. lub w biurze parafialnym.

 

8. Dzisiejszej niedzieli po Mszach św. zbierane są datki do puszki na obiady dla ubogich dzieci z naszej parafii. Dziękuję za okazane wsparcie i życzliwość. Za tydzień ofiary składane podczas Mszy św. przeznaczone są na inwestycje parafialne.

 

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Proboszcz