Ogłoszenia duszpasterskie – 03.02.2013 r. – IV niedziela zwykła

 

Przychodząc na niedzielną Mszy św. często czujemy się zmęczeni codziennymi obowiązkami. Związane z nimi troski i niepokoje nieraz odbierają radość z życia. Dzisiaj św. Paweł podpowiada nam jak to zmienić. W drugim czytaniu usłyszymy: „Starajcie się o większe dary: a ja wam wskażę drogę jeszcze doskonalszą”. Warto abyśmy podczas tej Mszy św. potrafili doświadczyć jak Bóg dotyka naszych serc czyniąc je bardziej zdolnymi do dzielenia się miłością.

 

1. Zapraszamy w tygodniu na Msze św. o godz. 18.00. Możliwość spowiedzi pół godziny przed Mszą św. wieczorną.

 

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

• Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;

• adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 17.00 do 18.00. Adoracja obok Mszy św. jest jedną z fundamentalnych form kultu Eucharystycznego. Zachęcamy do uwielbiania Jezusa ukrytego w monstrancji pod postacią białego chleba. Miejmy świadomość tego, że czas, który zawsze w naszym życiu ofiarujemy Zbawicielowi owocuje wielorakimi łaskami dla nas i naszych rodzin.

 

3. Spotkania formacyjne:

• Zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30;

• Krąg Biblijny w czwartek 7 lutego po Mszy św. wieczornej w domu parafialnym;

• koło plastyczne w sobotę 9 lutego o godz. 11.00 w domu parafialnym;

 

4. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania śladami św. Pawła w Grecji. Dziesięciodniowa parafialna pielgrzymka do Grecji planowana jest w terminie 18-27 września 2013 r. Całościowy koszt pielgrzymki to 490 euro i 1500 zł. Dokładny plan znajduje się na parafialnej stronie internetowej. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii po Mszy św. lub w biurze parafialnym.

 

5. Dzisiaj po Mszach św. zbierane są datki do puszki na obiady dla potrzebujących dzieci z naszej parafii. Bóg zapłać za wsparcie.

 

6. Za tydzień ofiary składane na tace podczas Mszy św. niedzielnych przeznaczone będą na zaplanowaną inwestycję parafialną – wymiana drzwi w kościele i zaadoptowanie wejścia głównego.

 

7. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Szczególnie prośmy Boga za wstawiennictwem Matki Bożej o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.

 

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 

Proboszcz