Ogłoszenia duszpasterskie – 02.12.2012 r. – I niedziela Adwentu

 

Rozpoczynając adwent chcemy podjąć się pracy nad sobą, aby stawać się coraz doskonalszymi. Słowo Boże pokazuje nam, że widocznym skutkiem będzie wtedy większa miłość do drugiego człowieka. Jednocześnie daje nam dziś jasną wskazówkę: czuwajcie i módlcie się w każdym czasie.

 

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent – czas naszego przygotowania na spotkanie z przychodzącym Chrystusem, Zbawicielem Świata. Dzieci i młodzież wraz z rodzicami zapraszamy na Roraty we wtorek i czwartek o godz. 6.30. Po wspólnej modlitwie rodzice dzieci pierwszokomunijnych zapraszają wszystkich na wspólne śniadanie do domu parafialnego.

 

2. Dzisiaj podczas każdej Mszy św. zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Opłatki będzie można nabyć w kościele we wszystkie niedziele Adwentu oraz w kancelarii parafialnej.

 

3. Zapraszamy w grudniu na nabożeństwa w naszym kościele:

• Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;

• adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 17.00 do 18.00;

 

4. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

• zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę, 02 grudnia po Mszy św. o godz. 9.30;

• dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej w poniedziałek 03 grudnia o godz. 18.00;

• Krąg Biblijny – czwartek, 06 grudnia po Mszy św. wieczornej;

• zbiórka kandydatów na ministrantów w sobotę, 08 grudnia o godz. 10.00;

• koło plastyczne w sobotę 08 grudnia o godz. 11.00;

• próba dzieci biorących udział w parafialnych jasełkach w sobotę, 08 grudnia o godz. 13.00;

 

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek będziemy się modlić o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Spowiedź święta pierwszopiątkowa od godz. 17.00. Na progu Adwentu serdecznie zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty. W tym dniu nie będzie odwiedzin chory w domach z posługą sakramentalną. Ze względu na święta Bożego Narodzenia odwiedziny będą w piątek 21 grudnia od godz. 09.00. W sobotę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze Świętą o godz. 18.00.

 

6. Dzisiaj po Mszach św. zbierane są datki na obiady dla najbardziej potrzebującej młodzieży i dzieci z naszej parafii. A za tydzień w drugą niedzielę miesiąca taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczone będą na inwestycję parafialne. Na dzień dzisiejszy została uporządkowana i poprawiona instalacja elektryczna w kościele, a w domu parafialnym prace związane z instalacją elektryczną trwają. Za pomoc i wsparcie finansowe Bóg zapłać.

 

7. Parafialny Zespół Caritas rozpoczął akcję Wigilijne Dzieło Pomocy. Nabywając świece na stół wigilijny wspieramy najbardziej potrzebujących. W niedzielę 09 i 16 grudnia w kościele podczas Mszy świętych wystawiony będzie przez Caritas kosz na dary, z których zostaną zrobione paczki świąteczne dla ubogich z naszej parafii. Prosimy o otwartość serca i na miarę możliwości wsparcie, poprzez ofiarowanie produktów spożywczych, chemii domowej, słodyczy czy zabawek, dla najuboższych wśród nas.

 

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Proboszcz