Ogłoszenia duszpasterskie – 02.10.2011 r. – XXVII niedziela zwykła

Jezus jest kamieniem odrzuconym przez budujących. swoi Go nie przyjęli jako Syna Bożego. A jak my słuchamy słowa Bożego, jak je przyjmujemy? Oby nasze serca wydawały owoc królestwa Bożego.

 

1. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę o godz. 18.30. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek przed Mszą Świętą wieczorną.

 

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30 nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca. A po Mszach św. będą zbierane przed kościołem ofiary do puszki na obiady dla biednych dzieci z naszej parafii.

 

3. Rozpoczynamy w Kościele kolejny Tydzień Miłosierdzia. Pamiętajmy, że miłosierdzie ma być stałym elementem naszej chrześcijańskiej postawy wobec drugiego człowieka i zewnętrznym wyrazem naszej wiary. W niedzielę 16 października o godz. 11.00 zapraszamy na Msz św. wszystkich darczyńców i ofiarodawców, którzy wspomagają dzieło charytatywne prowadzone w naszej parafii. W ich intencji sprawowana będzie Msza św. Tego dnia zbierane będą po Mszach św. datki do puszki na pomoc dla ubogich.

 

4. W tym tygodniu pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Pamiętajmy, że z daru Bożego miłosierdzia możemy korzystać zwłaszcza przez ręce kapłanów. Dlatego w czwartek prosimy o liczne i święte powołania do kapłaństwa. Na Msze św. wieczorną w czwartek zapraszamy wszystkich ministrantów i kandydatów wraz z rodzicami. W pierwszy piątek miesiąca doświadczamy Miłosiernej Miłości, płynącej z przebitego Jezusowego Serca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele będzie od godz. 1700. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 9.00

 

5. Spotkania formacyjne:

• Dzieci pierwszokomunijne – 3 października (poniedziałek), godz. 18.30

• Krąg Biblijny – 5 października (środa), godz. 19.00

 

6. Poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się za tydzień podczas niedzielnej Mszy św. o godz. 12.30.

 

7. Wszystkie dzieci chętne uczestniczyć w zajęciach plastycznych zapraszamy w każdą sobotę o godz. 11.00 do domu parafialnego, a dzieci chętne do udziału w scholii zapraszamy na próbę w niedzielę o godz. 11.30 również do domu parafialnego.

 

8. Trwają nadal zapisy na ministrantów. Chłopcy, którzy pragną zostać ministrantami, mogą jeszcze zapisać się po Mszy św. w zakrystii kościoła.

 

9. W następną niedzielę taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona będzie na inwestycję parafialne. Obecnie w planach jest wykonanie wentylacji w kościele. Pierwszym etapem będzie zrobienie w stropie kościoła otworów do wentylacji grawitacyjnej.

 

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 

Proboszcz