Ogłoszenia duszpasterskie – 02.06.2013 r. – IX niedziela zwykła

 

W codziennym życiu często się zdarza, że czujemy się niegodni Boga. Każdy grzech wzmacnia to odczucie. Jednak Pan Bóg ukochał nas właśnie takich jakimi jesteśmy – z naszymi grzechami. Dlatego wielkiego znaczenia nabierają pełne wiary słowa setnika z Ewangelii: „Panie, nie trudź się, bo nie jestem godzien, abyś wszedł pod dach mój”. Oby każdy z nas potrafił uwierzyć w to, że Bóg potrafi przemienić nasze grzeszne serca.

 

1. Nabożeństwa w naszym kościele:

• nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 18.30.

• Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;

• adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 17.00 do 18.00.

 

2. Spotkania formacyjne:

• zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30;

• Krąg Biblijny, 6 czerwca (czwartek) po Mszy św. wieczornej w domu parafialnym;

• kółko plastyczne, 8 czerwca (sobota) o godz. 11.00;

• schola dziecięca, 8 czerwca (sobota) o godz. 13.15;

 

3. Dzisiejszej niedzieli na Mszy św. o godz. 12.30 odbędzie się Rocznica I Komunii Świętej.

 

4. Benedykt XVI zaplanował w kalendarzu Roku Wiary godzinę adoracji na całym świecie o tej samej porze. Papież Franciszek potwierdza te plany i zaprasza do tego, byśmy dzisiaj, 2 czerwca o godz. 17.00 rzymskiego czasu zjednoczyli się na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy do kościoła na godziną globalną adorację zakończoną Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

5. W tradycji polskiej do czwartku 06 czerwca obchodzimy oktawę Bożego Ciała, podczas której odbywa się procesja Eucharystyczna wokół naszego kościoła, która połączona jest ze Mszą św. wieczorną o godz. 18.00. Nasz udział w liturgii oktawy jest wyrazem wiary i autentycznego przylgnięcia do Jezusa.

 

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek modlić się będziemy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w naszej parafii. Na Msze św. wieczorną w sposób szczególny zapraszamy ministrantów wraz z rodzinami, a później po Eucharystii zapraszamy na wspólne spotkanie do domu parafialnego. Możliwość spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele od godziny 17.00 do 18.00. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 9.00.

 

7. W piątek, 7 czerwca, przypada również święto Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00. Ze względu na przypadającą uroczystość nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę, 8 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

 

8. Dzisiaj po Mszy św. na placu przykościelnym zbierane będą datki do puszki na obiady dla potrzebujących dzieci z naszej parafii, a także na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie. Za tydzień ofiary składane podczas Mszy św. przeznaczone będą na inwestycje parafialne. Za wszelka pomoc Bóg zapłać.


9. Ostatniej niedziel został udzielony grupie dzieci sakrament I Komunii Świętej. Dziękuję dzieciom i ich rodzinom za modlitewną postawę, a także za dar ołtarza dla parafii – 2550 zł, które przeznaczone są na drzwi do kościoła. Słowa wdzięczności kieruję do pani katechetki Teresy Nalepy za prowadzenie spotkań przygotowujących dzieci do przyjęcia sakramentu Komunii Świętej.

 

10. Dziękuję wszystkim parafianom za wspólną modlitwę i za udział w procesji Eucharystycznej w Uroczystość Bożego Ciała. Szczególne podziękowania kieruję w kierunku osób, które zaangażowały się w przygotowanie i sam przebieg procesji: dzieciom sypiącym kwiatki; ministrantom; panom niosącym baldachim i prowadzącym księdza z Najświętszym Sakramentem; panu, który dostarczył brzózki; pani organistce i katechetce oraz wszystkim tym, którzy mieli wkład w uświetnienie uroczystości. Pragnę wyrazić swoje podziękowanie oraz wyrazy szacunku i wdzięczności osobom, które podjęły dzieło budowy ołtarzy na ulicach naszego osiedla.

 

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Proboszcz