Ogłoszenia duszpasterskie – 02.03.2014 r. – VIII niedziela zwykła

Niedziela to dla chrześcijanina dzień szczególnego spotkania z Bogiem. Udział w Eucharystii ma nam pomóc zrozumieć jak bardzo Bóg troszczy się o nas. Przypomina o tym pierwsze czytanie w słowach: „Ja nie zapomnę o tobie”. Bóg opiekuje się nami, dlatego nie musimy zamartwiać się sprawami dnia codziennego. Trzeba z wiarą w sercu powierzyć je Bogu.

1. W środę, 5 marca przypada Środa Popielcowa. Msze święte z poświęceniem popiołu oraz posypaniem głów w naszym kościele będą o godz. 8.00, 18.00 i 19.30. Akt ten symbolizuje ułomność i przemijalność człowieka, jest znakiem żałoby i pokuty. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość – nie spożywa się pokarmów mięsnych i post ścisły – tylko jeden posiłek do syta, dwa mniejsze. Prawem o wstrzemięźliwości są związani wszyscy powyżej 14 roku życia, a prawem o poście – osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60 roku życia.

2. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:

• Nabożeństwo do świętego Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;

• Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu o godz. 17.30 dla dzieci oraz o 18.30 dla dorosłych i młodzieży. W związku z tym, przez okres Wielkiego Postu, nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu o godz. 1700;

• Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej;

• Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 18.30.

3. Spotkania formacyjne:

• zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę 02 marca po Mszy św. o godz. 9.30;

• spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. w poniedziałek 03 marca o godz. 18.30;

• spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii Św., w poniedziałek 03 marca o godz. 19.15;

• drugi rok przygotowania do bierzmowania – spotkanie w środę odwołane;

• Matki w Modlitwie w piątek 07 marca o godz. 19.00;

• koło plastyczne w sobotę 08 marca o godz. 11.00;

• schola muzyczna w sobotę 08 marca o godz. 13.15.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, dzień dziękczynienia za dar Eucharystii i kapłaństwa. Z tej okazji modlimy się również o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii. Zapraszamy ministrantów i kandydatów na ministrantów wraz z rodzicami na Msze św. o godz. 18.00, a później na spotkanie w domu parafialnym. Obecność ministrantów obowiązkowa. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na Msze św. godz. 18.00, która zostanie odprawiona ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. Okazja do spowiedzi św. w godz. 17.00. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00.

5. Biuro parafialne 5 marca – w Środę Popielcową – będzie nieczynne.

6. Istnieje jeszcze możliwość włączenia się do zajęć z języków obcych, dla dzieci i dorosłych, prowadzonych przy parafii. Więcej informacji znajdziemy na parafialnej stronie internetowej.

7. Osoby, które zapisały się na parafialną pielgrzymkę do Matki Bożej w Lourdes i miejsc świętych w Hiszpanii proszę o odebranie w zakrystii po Mszy św. karty zgłoszeniowej oraz wpłacenie, pierwszej raty wysokości 800 zł.

8. Dzisiaj po Mszach św. zbierane są datki do puszki na obiady dla najbardziej potrzebujących dzieci i młodzieży z naszej parafii. Za tydzień taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona będzie na inwestycje parafialne. Obecnie rozpoczęły się prace związane z regotyzacją kościoła. W związku z tym, szczególnie w tygodniu, będą występowały utrudnienia w korzystaniu z kościoła. Prosimy o wyrozumiałość i pomoc w sobotę po Mszy św. w posprzątaniu i przygotowaniu kościoła do niedzielnej liturgii. Dziękuję za dotychczasową pomoc.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Proboszcz