Ogłoszenia duszpasterskie – 02.02.2014 r. – IV niedziela zwykła

Potrzebujemy takiej wiary, jaką miał Symeon, który rozpoznał w Dziecięciu spełnianie się obietnic Boga. Podziękujmy dziś Stwórcy za wiarę w Jezusa i pomódlmy się w przypadający dziś Światowy Dzień Życia Konsekrowanego za członków zgromadzeń zakonnych i instytutów życia konsekrowanego, którzy służą Kościołowi i światu modlitwą i czynem.

1. Dzisiejsze święto Ofiarowania Pańskiego przenosi nas ponownie w klimat Narodzenia Pańskiego. Mamy okazję raz jeszcze spotkać się z naszym Zbawicielem, który przychodzi w postaci Dziecka, aby wybawić nas od panowania grzechu i zła. Dzisiejsze święto kończy również tradycyjny okres śpiewania kolęd w naszych kościołach i rodzinach.

2. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:

• Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;

• adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 17.00 do 18.00;

• Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej;

• możliwość spowiedzi w tygodniu pół godziny przed Mszą św.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy także z naszej wspólnoty parafialnej. Na Msze św. wieczorną w sposób szczególny zapraszamy ministrantów wraz z rodzicami. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Tego dnia odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą od godz. 900. Możliwość spowiedzi pierwszopiątkowej od godz. 17.00 do 18.00.

4. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

• zmiana tajemnic Żywego Różańca, niedziela 02 lutego, po Mszy św. o godz. 9.30;

• dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej, poniedziałek 03 lutego o godz. 18.00. Po katechezie będzie możliwość spotkania się z krawcową która szyje alby dla dzieci, aby dokonać pierwszej miary;

• drugi rok przygotowania do sakramentu bierzmowania, środa 05 lutego o godz. 18.30;

• koło plastyczne w sobotę 8 lutego, o godz. 11.00;

• schola muzyczna w sobotę 8 lutego, o godz. 14.15.

5. Biuro parafialne jest czynne środę od godz. 19.00 do 20.00.

6. Dziękuję za wszelką okazaną pomoc na rzecz wspólnoty parafialnej: za posprzątanie kościoła i odśnieżenie terenu przykościelnego.

7. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Polecajmy naszemu Ojcu nasze rodziny, nas samych prosząc o łaski i błogosławieństwo, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno” w którym znajdziemy m.in. artykuł pt.: „«Czy może być coś dobrego z Lourdes» choroba uzdrowieniem duszy.”

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Proboszcz