Ogłoszenia duszpasterskie – 01.12.2013 r. – I niedziela Adwentu

Podczas adwentu nasze myśli szybko biegną do świąt Bożego Narodzenia. Warto jednak pamiętać, że adwent przygotowuje nas do powtórnego przyjścia Jezusa na końcu czasów. Choć ma to być radosne oczekiwanie wymaga od nas odważnego spojrzenia na swoje życie. Mamy dostrzec dokąd w nim zmierzamy i czy zawsze liczymy się z Bogiem.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent – czas naszego przygotowania na spotkanie z przychodzącym Chrystusem, Zbawicielem Świata. Dzieci i młodzież wraz z rodzicami zapraszamy na Roraty we wtorek i czwartek o godz. 6.30. Po wspólnej modlitwie rodzice dzieci pierwszokomunijnych zapraszają wszystkich na wspólne śniadanie do domu parafialnego.

2. Dzisiaj podczas każdej Mszy św. zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Opłatki będzie można nabyć w kościele we wszystkie niedziele Adwentu oraz w kancelarii parafialnej.

3. Zapraszamy w grudniu na nabożeństwa w naszym kościele:

• Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;

• adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 17.00 do 18.00;

• Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej;

• możliwość spowiedzi w tygodniu pół godziny przed Mszą św.

4. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

• zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę, 01 grudnia po Mszy św. o godz. 9.30;

• dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej w poniedziałek, 02 grudnia o godz. 18.00;

• drugi rok przygotowania do bierzmowania w środę, 04 grudnia o godz. 18.30;

• Matki w Modlitwie w piątek, 06 grudnia o godz. 19.00;

• zbiórka kandydatów na ministrantów w sobotę, 07 grudnia o godz. 10.30;

• koło plastyczne w sobotę 07 grudnia o godz. 11.00.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek będziemy się modlić o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W sposób szczególny zapraszamy na Msze św., a później na spotkanie w domu parafialnym ministrantów i kandydatów wraz z rodzicami. Spowiedź święta pierwszopiątkowa od godz. 17.00. Odwiedzin chory w domach z posługą sakramentalną w piątek od godz. 900. W pierwszą sobotę miesiąca w szczególny sposób zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Maryi.

6. Fundacja Wspierania Inicjatywy „Ad melius” i parafia zapraszają wszystkie dzieci na zabawę mikołajkową w sobotę 07 grudnia o godz. 16.00 w domu parafialnym.

7. W dniach od 15 do 23 lutego 2014 r. (I tydzień ferii zimowych), organizowana jest przez parafię i Fundację „Ad melius”, 9-dniowa pielgrzymka do Matki Bożej z La Salette i do Ars-sur-Formans (św. Jan Maria Vianney) z wypoczynkiem na stokach narciarskich Francji. Więcej informacji w obecnym numerze „Okna”, na parafialnej stronie internetowej i w gablocie ogłoszeń. Zapisy w zakrystii.

8. Dzisiaj po Mszach św. zbierane są datki na obiady dla najbardziej potrzebującej młodzieży i dzieci z naszej parafii. A za tydzień w drugą niedzielę miesiąca taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona będą na inwestycję parafialne. Za pomoc i wsparcie finansowe Bóg zapłać.

9. Za tydzień Parafialny Zespół Caritas rozpocznie akcję Wigilijne Dzieło Pomocy. Nabywając świece na stół wigilijny wspieramy najbardziej potrzebujących. Wystawiony będzie także na Mszach świętych kosz na dary, z których zostaną zrobione paczki świąteczne dla ubogich z naszej parafii. Prosimy o otwartość serca i na miarę możliwości wsparcie, poprzez ofiarowanie produktów spożywczych, proszków do prania, czy słodyczy dla najuboższych wśród nas.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz