Ogłoszenia duszpasterskie – 01.07.2012 r. – XIII niedziela zwykła

Wakacje często kojarzą się z fantastyczną przygodą. Dziś do podobnej przygody zaprasza nas Jezus. Kilkakrotnie w Ewangelii podkreśli znaczenie wiary dla człowieka. W tym momencie warto zadać sobie pytanie: czy wiem co to jest wiara, czy potrafię ją dostrzec w swoim sercu? Jeśli nie ma na nie jasnych odpowiedzi trzeba zaufać Jezusowi, który mówi: „Nie bój się, tylko wierz!” i pozwolić mu pociągnąć się ku najważniejszej przygodzie naszego życia jaką jest wiara.

 

 

1. W okresie wakacyjnym zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;

• adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 17.00 do 18.00.

 

2. Z dzisiejszą niedzielą zmienia się porządek Mszy św. niedzielnych. W okresie wakacyjnym nie będzie odprawianej Mszy św. o godz. 12.30.

 

3. Biuro parafialne w okresie wakacyjnym otwarte jest bez zmian, tj. w środę od godz. 19.00 do 20.00.

 

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne; pierwszy piątek – szczególna okazja do pojednania się z Bogiem. Spowiedź święta od godz. 1700; i pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

5. Członków rady duszpasterskiej, katechetycznej i gospodarczej zapraszam na spotkanie w środę 4 lipca o godz. 2000 do domu parafialnego.

 

6. Osoby biorące udział w parafialnej pielgrzymce do Rzymu prosimy o dokonanie do końca tego tygodnia pozostałej wpłaty w złotówkach, tj. 400 zł/osobę.

 

7. Co prawda wakacje dopiero się rozpoczęły, ale już teraz warto pomyśleć o nowym roku szkolnym i o tych, którzy potrzebują naszej pomocy. Parafia nasza, tak jak rok temu, w odpowiedzi na prośbę Caritasu Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej włączyła się w akcją „Tornister pełen uśmiechów”. Jej celem jest zakup wyprawek szkolnych. W ten sposób najbardziej potrzebujący uczniowie pójdą do szkoły z pełnymi tornistrami. Po Mszy św. można w zakrystii wybrać tornister i zapełnić go przyborami szkolnymi. Pełne tornistry, przynosimy z powrotem do kościoła, z końcem wakacji. Trafią one do uczniów przed rozpoczęciem roku szkolnego. Część tornistrów otrzymają również dzieci z ubogich rodzin w naszej parafii. W każdym z plecaków znajduje się lista przyborów szkolnych, które należałoby zakupić: kredki, mazaki, zeszyty, piórnik, bloki rysunkowe, wyklejanki, czyli wszystko to, co przydaje się w szkole. Ze względu na to, że w różnych szkołach i klasach obowiązuje inny program nauczania nie kupujemy podręczników. Przy pobraniu tornistrów proszę o podanie swoich danych kontaktowych. Zapraszamy do zaangażowania się w powyższe dzieło, które zapewne wiele radości wniesie w życie niejednego ucznia.

 

8. Przy wyjściu z kościoła nadal wyłożony jest biuletyn parafialny „OKNO”, w którym mamy program renowacji misji świętych, które odbędą się w naszej parafii od 12 do 15 września. Już teraz zachęcamy, aby w tym terminie zarezerwować sobie czas na udział w renowacji misji świętych.

 

9. Za tydzień w niedzielę ofiary składane podczas Mszy św. przeznaczone będą na inwestycję parafialne. Z początkiem miesiąca rozpoczną się prace przy kościele związane m.in. z wykonaniem drenażu i izolacji fundamentów, nowego opierzenia i rynien, czy zabezpieczeniem okien przed wilgocią. Za wsparcie finansowe i merytoryczne serdecznie dziękuję.

 

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Proboszcz