Ogłoszenia duszpasterskie – 01.01.2012 r. – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

1. W tym tygodniu przeżywać będziemy 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze święte w naszym kościele sprawowane będą według porządku niedzielnego. W czasie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy kadzidło i kredę, w które można się będzie zaopatrzyć przy wejściu do kościoła. Tego dnia zbierane będą również datki do puszki na potrzeby misji.

 

2. Wizyta duszpasterska zwana kolędą rozpocznie się w naszej parafii 2 stycznia 2011 r. Kolęda od poniedziałku do piątku rozpoczynać się będzie o godz. 16.00, a w sobotę o godz. 15.00. Dzień prędzej kolędę zapowiadać będą ministranci. Terminarz kolędy dostępny jest w biuletynie parafialnym „Okno” i na parafialnej stronie internetowej. Zadbajmy o chrześcijański wymiar kolędy. Wspólna modlitwa niech będzie prośbą do Boga o błogosławieństwo dla rodziny.

Porządek kolędy w tygodniu od 2 do 7 stycznia 2011 r.:

• ul. Chorzowska + Kluka szeregowce i Chłodna + ul. Malwowa – 2 stycznia (poniedziałek)

• ul. Niebiańska + ul. Chmurna – 3 stycznia (wtorek)

• ul. Obłoków nr 1-4, 6, 8, 36,38,40, 43, 45, 47 – 4 stycznia (środa)

• ul. Obłoków nr 7 – 33 i 10 – 32, 49 – 59, 65 – 5 stycznia (czwartek)

• ul. Zawiła + ul. Narożna – 7 stycznia (sobota)

 

3. Przez okres kolędy Msza św. w dzień powszedni będzie odprawiana o godz. 8.00, a biuro parafialne będzie nieczynne. Wszelkie ważne sprawy proszę zgłaszać bezpośrednio do księdza.

 

4. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, i pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. W styczniu ze względu na Uroczystość Objawienia Pańskiego w piątek nie będzie odwiedzin chorych w domach, a okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej będzie podczas każdej Mszy św.

 

5. Na placu przy kościele przeprowadzana jest dzisiaj kwesta na obiady dla najuboższych dzieci z naszej parafii.

 

6. W niedzielę, 8 stycznia, po Mszy św. o godz. 12.30 wystawione zostaną przez dzieci jasełka. Zapraszamy.

 

7. Za tydzień taca ze Mszy świętych niedzielnych przeznaczona jest na potrzeby inwestycyjne parafii. Przed nami w tym roku stoi zadanie zabezpieczenia przed wilgocią ścian naszej świątyni. Po wstępnych rozmowach została już wybrana metoda izolowania ścian i fundamentów kościoła. Wstępnie można szacować, że powyższe prace będą nas kosztować ok. 40 tys. zł. Również ofiary złożone podczas kolędy po części przeznaczone będą na powyższą inwestycję. Za wszelką pomoc i zrozumienie dziękuję.

 

8. W tym tygodniu wspólnota parafialna pożegnała śp. Antoniego Kręgiel. Niech spoczywa w pokoju wiecznym.

 

9. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzę w nowym roku wszelkiej pomyślności: zdrowia, szczęścia, wielu sukcesów i spełnienia wszystkich szlachetnych zamierzeń. Niech Bóg Wam w tym – 2012 roku – błogosławi i udziela swej mocy. Szczęść Boże.

 

Proboszcz