Katechezy dla dorosłych – spotkania biblijne

 

 

 

„Nieznajomość Pisma Świętego

jest nieznajomością Chrystusa”

(św. Hieronim)

 

 

 

Rozpoczynamy kolejną edycję spotkań biblijnych. Na pierwsze spotkanie zapraszamy do domu parafialnego w środę 15 lutego o godz. 19.00. Temat spotkania: Bądź gwiazdą

 

Spotkania w Kręgu Biblijnym to czas, kiedy zaczynamy głębiej wierzyć i czuć bardziej tchnienie Ducha Świętego (Łk.11.13), które jest koniecznie potrzebne do pełniejszego zrozumienia prawd zawartych w Piśmie św. Wierzymy i czujemy również, że sam Bóg przychodzi do nas i zamienia Słowo w Ciało (2Tm.3.16). Czynne uczestnictwo w Kręgu Biblijnym otwiera nam oczy i budzi pragnienie głębszego poznawania zamysłów Boga ukrytych w Księgach Pisma Świętego. Czytając i rozważając Pismo św. z kapłanem – przewodnikiem, dowiadujemy się nie tylko o znaczeniu przeczytanych tekstów dla nas żyjących współcześnie, ale również co one oznaczały dla pierwszych jego odbiorców. Przez udział w spotkaniach Kręgu Biblijnego czujemy się bardziej związani z naszą wspólnotą parafialną uczestnicząc w jej życiu religijnym.

 

W Piśmie Świętym należy indywidualnie szukać odpowiedzi na nasze życiowe sukcesy i porażki i tam też należy szukać sposobów na dobre życie. Zależnie od naszej sytuacji a nawet nastroju czasem fragment tekstu – lub nawet jeden werset – da nam podpowiedź na sposób godny chrześcijanina. W każdej też chwili możemy sięgnąć do Księgi Psalmów, których różnorodność odpowie na każde nasze duchowe potrzeby.

Język Pisma Świętego zachwyca swym pięknem i rytmiką zarówno w Starym jak i w Nowym Testamencie. Krąg Biblijny pozwala nam odkryć piękno i mądrość „Listu Miłości” pisanego do nas przez samego Boga. Teraz jest właściwy czas na zadanie sobie pytania czym powinno być Pismo Święte dla chrześcijanina współcześnie? To wyjaśniamy sobie w czasie spotkań w Kręgu Biblijnym, który zaprasza na spotkania…

29 luty – Gdzie szukać pokoju?

14 marca – Józef, wybraniec Boży, mąż Maryi

28 marca. – Gdzie jesteś?


Spotkania prowadzi Pan Henryk Krzosek, którego znamy chociażby z programu telewizyjnego „Słowo na niedzielę”.

 

Obowiązek uczestnictwa w spotkaniach biblijnych w ramach bezpośredniego przygotowania do bierzmowania mają uczniowie klasy 3 gimnazjum.