• Polecamy

 • Prosimy o 1% na organy kościelne

   

   

  Co zrobić, aby przekazać 1% swojego podatku na potrzeby naszej Wspólnoty Parafialnej?


  Jeśli jesteś emerytem lub rencistom, którzy nie rozliczają się samodzielnie wystarczy wypełnić odpowiednie rubryki w oświadczeniu o przekazaniu 1% podatku organizacji pożytku publicznego, którego formularze dostępne są w naszym kościele.

  W poprzednich latach, jeśli dostałeś od organu rentowego rozliczenie na formularzu PIT-40A i chciałeś przekazać 1% podatku, musiałeś wypełnić całe zeznanie podatkowe. Teraz wystarczy złożyć krótkie oświadczenie PIT- OP.

   

  Możesz przekazać 1% podatku dla wybranej przez siebie OPP za pomocą PIT-OP, jeśli:
  • jesteś emerytem lub rencistą,
  • nie uzyskałeś w 2018 r. innych dochodów, które powinieneś wykazać w zeznaniu podatkowym na formularzu PIT-37 albo PIT-36.

   

  Wypełnienie pól zajmie Tobie kilka sekund, a nam pozwoli zrealizować zaplanowane na ten rok inwestycje upiększające nasz Kościół. Wystarczy tylko wpisać w domu swoje dane (PESEL, imię i nazwisko, Pierwszy Urząd Skarbowy – jeśli mieszkasz na Osowie) i oświadczenie przynieść kolejnej niedzieli do kościoła i zostawić w koszyku na stoliku z gazetami. Reszta formalności (zaniesienie formularza do Urzędu Skarbowego) jest po stronie parafii.

   

  Nazwa OPP: Fundacja Wspierania Inicjatywy „Ad melius”

  Numer KRS: 0000480577

  Instrukcja_PIT-OP