Ogłoszenia duszpasterskie na 19.06.2022 r. – 12 niedziela zwykła

Stajemy przy ołtarzu Jezusa Chrystusa, który w dzisiejszej Ewangelii zadaje uczniom bardzo ważne pytanie: „Za kogo Mnie uważacie?”. Odpowiedź, której udziela Piotr: „Za Mesjasza Bożego” jest wyznaniem jego wiary. Dziś to samo pytanie Chrystus kieruje do każdego z nas. Co Mu odpowiesz? Prośmy w czasie Eucharystii o łaskę niezachwianej wiary w Jezusa Chrystusa, który jest Mesjaszem Bożym, naszym Panem i Zbawicielem.

1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 1230 do grona liturgicznej służby ołtarza przyjętych zostanie czterech chłopców. Polecamy modlitwie nowo przyjętych ministrantów. Chłopcom i ich rodzicom gratulujemy podjętej decyzji.

2. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe w dzień powszedni po Mszy św., a w niedzielę o godz. 1830. W piątek, zachęcamy do śpiewu „Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa” przy krzyżu misyjnym na placu przykościelnym. W sobotę, ze względu na to, że po Mszy św. jest  nabożeństwo stałe nie ma nabożeństwa okresowego.

3. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Różaniec siedmiu boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

4. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

  • Zbiórka ministrantów w sobotę 25 czerwca o godz. 1200;
  • Koło plastyczne dla dzieci w sobotę 25 czerwca o godz. 1100.

5. 23 czerwca, przypada liturgiczna uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, która ze względu na przypadającą w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa została przeniesiona na czwartek.  Zapraszamy na Msze św. o godz. 900.

6. W piątek 24 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Zapraszamy na Msze św. o godz. 1800. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. W sobotę 25 czerwca obchodzić będziemy wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze św. o godz. 1800.

8. Dziękuję wszystkim parafianom za wspólną modlitwę i za udział w procesji Eucharystycznej w Uroczystość Bożego Ciała. Szczególne podziękowania kierujemy w kierunku osób, które zaangażowały się w przygotowanie i przebieg procesji oraz w uświetnienie uroczystości. Pragnę wyrazić swoje podziękowanie  i wdzięczności osobom, które podjęły dzieło budowy ołtarzy na ulicach naszego osiedla.

9. Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła w tzw. oktawę Bożego Ciała odbywa się codziennie po Mszy św. W czwartek, 23 czerwca, zakończenie tradycyjnej oktawy uroczystości Bożego Ciała. Zachęcam do udziału w naszej wspólnotowej modlitwie.

10. Ostatnie niedzieli na inwestycje parafialne, renowacja zabytkowego muru przykościelnego, zebrane zostało 2100 zł. Dzisiaj po Mszach św. będą zbierane datki do puszki na Wydział Teologiczny US. Dziękuję za wsparcie.

11. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Miłujcie się”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”. 

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz