Ogłoszenia duszpasterskie na 12.05.2019 r. – 4 niedziela wielkanocna

Jezus, Dobry Pasterz, mówi o nas, którzy za Nim idziemy, jako o swoich owcach: „Nie zginą na wieki i nikt nie wyrwie ich z mojej ręki”. Jezus zwyciężył, ma moc, żeby nas obronić przed złem. Podążajmy za Nim z radością, pamiętając o celu naszej ziemskiej wędrówki, jakim jest życie wieczne z Bogiem.

1. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Troskę o nowe powołania wyraźmy w tym tygodniu poprzez uczestnictwo w nabożeństwach majowych i osobistą modlitwę. 

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.;
  • Nabożeństwo majowe w dzień powszedni po Mszy św., a w niedzielę o godz. 1830. W sposób szczególny, zachęcamy do śpiewu litanii w piątek przy figurze Matki Bożej na placu przykościelnym. W sobotę, ze względu na to, że po Mszy św. jest już nabożeństwo maryjne nie ma nabożeństwa majowego.

3. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

  • Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej według harmonogramu dostępnego na parafialnej stronie internetowej;
  • III rok przygotowania do bierzmowania w poniedziałek, 13 maja, o godz. 18.30;
  • Matki w Modlitwie w piątek, 17 maja po Mszy św.;
  • Koło plastyczne w sobotę 18 maja o godz. 1100.

4. W niedzielę 26 maja odbędzie się uroczystość I Komunii Świętej. Msze św. pierwszokomunijne będą o godz. 1100 i 1230. Ponadto Msze św. będą sprawowane o godz.: 800, 930 i 1900 na które zapraszamy parafian.

5. Wczoraj trzech ministrantów z naszej wspólnoty otrzymało w seminarium posługę: Stanisław Dziechciarz – lektora oraz Maksymilian Pękalski i Paweł Szyller – ceremoniarza. Gratulujemy ministrantom i ich rodzicom.

6. Ofiary składane dzisiaj podczas Mszy św. przeznaczone są na zakup organów do kościoła. Cały czas można wspomóc parafię przez przekazanie darowizny na cele kultu religijnego, na konto bankowe parafii. Za każde wsparcie serdecznie dziękuję.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy periodyki: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Miłujcie się”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz