Pielgrzymka do Matki Bożej w Lourds i miejsc świętych Hiszpanii. 16-29 września 2014 r.

Wyjazd pielgrzymów na parafialną pielgrzymkę do Lourds i miejsc świętych w Hiszpanii we wtorek 16 września o godz. 300 rano (w nocy z poniedziałku na wtorek) z parkingu przy kościele na Osowie. Jest wolne jedno miejsce. Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania.

14 dniowa pielgrzymka do Matki Bożej w Lourds i miejsc świętych Hiszpanii. 16-29 września 2014 r.

images

1. Barcelona (wtorek). Wyjazd do Berlina na litnisko. Przylot do Barcelony w godzinach dopołudniowych.W południe Msza św. w katedrze Sagrada Familia. Zwiedzanie Barcelony: Las Ramblas; kolumna Kolumba; wioska olimpijska; Park Collserola; Park Güell; dzielnica: Barri Gotic, Passeig de Garcia, La Ciutadella. Wieczorem spektakl „Tańczące Fontanny”(jeśli będzie się odbywał). Przejazd do hotelu w Barcelonie, kolacja, czas wolny, nocleg.

Montserrat

2. Monserrat–Andora-Lourds (środa). Po śniadaniu wyjazd do Monserat – Sanktuarium Matki Bożej tzw. «Czarnulki» – najważniejsze sanktuarium Kataloni. W godzinach dopołudniowych Msza św. oraz zwiedzanie sanktuarium i klasztoru. Przejazd do Andory. W godzinach południowych pobyt w stolicy tego państwa-księstwa: Andorre-la-Vella. Wyjazd do Lourdes, zakwaterowanie w hotelu, kolacja. Wieczorem procesja Maryjna z lampionami. Czas wolny, nocleg.

3. Lourds (czwartek). Msza św. w Grocie Massabiellskiej. Śniadanie. Droga Krzyżowa. Do południa zwiedzanie miejsc związane z życiem Św. Bernadety w Lourdes i Sanktuarium Notre-Dame de Lourdes. Po południu czas wolny: możliwość kąpieli w basenach z wodą lourdzka, procesja Eucharystyczna. Kolacja.O godz. 2100 procesja różańcowa. Czas wolny, nocleg.

800px-Grotte_Massabielle4. Lourds-Biarritz-San Sebastian-Pampeluna (piątek). Msza Święta. Śniadanie. Wyjazd na królewskie plaże w najbardziej znanym nad Oceanem Atlantyckim francuskim kurorcie którego uroki odkrył m.in. znany pisarz Victor Hugo – Biarritz. Plażowanie do godzin popołudniowych.Przejazd do San Sebastian – zwanego rajem pòłnocy. Zwiedzanie: bazylika Santa Maria; starówka z placem de la Constitucion; potężna figura Chrystusa Króla. Przejazd do Pampeluny. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, czas wolny, nocleg.

5. Pampeluna-Burgos-Salamanka (sobota). Śniadanie. Zwiedzanie Pampeluny: uniwersytet, katedra: Matki Bożej z Pampeluny. Przejazd do Burgos i zwiedzanie miasta: l’hopital del Rey, Monastère royal dLas Huelgas, most Sainte Marie, Katedra Matki Bożej – Msza św.Popołudniu wyjazd do Salamanki. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, czas wolny, nocleg.

6. Salamanka-Avila-Segovia-Madryt (niedziela). Śniadanie. Zwiedzanie miasta: plac Plaza Mayor, stara i nowa katedra, most nad rzeka Tormes, klasztor Ojców Dominikanów, potężny gmach uniwersytetu. Wyjazd do Avila – miasta Świętej Teresy. Msza św. w katedrze. Zwiedzanie miasta.Przejazd do Segovii i zwiedzanie miasta. Przejazd do Madrytu: zakwaterowanie w hotelu, kolacja, czas wolny, nocleg.

7. Madryt-Merida (poniedziałek). Śniadanie. Zwiedzanie Madrytu: katedra Almudena – Msza św., kościół Św. Izydora; plac Puerta del Sol i Kolumba; pałac królewski; Las Ventas, największa w Hiszpanii arena walki byków; aleja Calle Gran Via; Paseo del Prado; Muzeum Prado (możliwość wejście albo czas wolny); Plaza de Cibeles. Popołudniu przejazd do Meridy: zakwaterowanie w hotelu, kolacja, czas wolny, nocleg.

345240028. Merida-Sevilla (wtorek). Śniadanie. Zwiedzanie miasta: Bazylika Świętej Eulalii; stare miasto; zabytki z czasów rzymskich: akwedukt, teatr romański, amfiteatr. W godzinach południowych wyjazd do Sevilli. Msza św w trzeciej co do wielkości katedrze na świecie: Santa Maria de la Sede de Sevillia. Zwiedzanie miasta: grobowiec Krzysztofa Kolumba, pałac królewski Alkazar, Złota Wieża, Plaza de España. Przejazd do Kordoby: zakwaterowanie w hotelu, kolacja, czas wolny, nocleg.

9. Kordoba-Malaga (środa). Śniadanie. Msza św. w Mezquita wielkim meczecie przebudowanym na katedrę chrzescijańskam-Wielki Kościół Katedralny z Kordoby. Zwiedzanie miasta: pałac Alfonsa XI; most romański; kościół Santa Maria i del Carmen; fortyfikacje Alkazar. Wyjazd do do Malagi. Zwiedzanie miasta: ruiny twierdzy z czasów romańskich, zamek Gibralfaro, romański amfiteatr, Alhambra de Malaga, dom rodzinny-muzeum Pablo Picasso Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, czas wolny, nocleg.

10. Gibraltar –Ronda (czwartek). Śniadanie. Całodniowa wycieczka do Gibraltaru i Ronda. Mszę Św. – w Cathedral of St. Mary the Crowned w Gibraltarze. Powrót do hotelu, kolacja, czas wolny, nocleg.

11. Malaga-Grenada-Walencja (piątek). Śniadanie. Przejazd do Grenady i zwiedzanie miasta: katedra – Msza św., Alhambra de Grenada,  Dziedziniec Mirtowy, zamek Alcazaba. Przejazd do Walencji. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, czas wolny, nocleg.

Virgen_del_Pilar

12.Walencja-Saragossa-Sitges(sobota). Śniadanie. Zwiedzanie Walencji: katedra, według legendy przechowywany jest Święty Graal; dzwonnica El Micalet; Bazylika Virge dels Desampartas. Wyjazd do Saragossy. Msza św. w Sanktuarium MB del Pilar (Na Słupie) i zwiedzanie miasta. Przejazd do Sitges kurortu położonego nad Morzem Śródziemnym. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, czas wolny, nocleg.

13. Sitges (niedziela). Śniadanie. Msza św. Całodzienne plażowanie na Costa del Garraf, czas wolny. Kolacja, czas wolny, nocleg.

14. Sitges-Barcelona (poniedziałek). Śniadanie. Czas wolny. W godzinach południowych wyjazd z hotelu i przyjazd na lotnisko Barcelona. Przylot do Berlina. W godzinach wieczornych powrót do Szczecina.

Cena: euro 520 + 1500 zł

 

Cena obejmuje:

• przelot samolotem: Berlin-Barcelona-Berlin;

• transfer na lotnisko: Szczecin Osów-Berlin-Szczecin Osów;

• 13 noclegów w hotelach 3* i 4* (pokoje 2-osobowe);

• wyżywienie: śniadania i kolacja;

• przejazd klimatyzowanym autokarem;

• wstęp do zwiedzanych obiektów sakralnych;

• ubezpieczenie;

• opiekę polskojęzycznego pilota pielgrzymkowego;

• opiekę duszpasterską