Dzisiejsza liturgia zaprasza nas do zaufania Bożemu prowadzeniu. „Kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je” – zapewnia Jezus. „Tracenie życia” dla Chrystusa jest w istocie codziennym świadczeniem miłości, która nie szuka swego. Tak otrzymujemy prawdziwe życie, które rodzi się z gotowości uczynienia daru z siebie. Wzór mamy w Zbawicielu, który za nas się ofiarowuje – także dziś, na tej Eucharystii. Gromadzimy się na niej, aby umocnić się Jego słowem i obecnością. Niech każda Msza Święta pomoże nam rozpoznać Chrystusa w drugim człowieku i wiernie Mu służyć.
1. Msza św w okresie wakacyjnym w niedzielę i w tygodniu oraz nabożeństw sprawowane są według stałego harmonogramu, bez zmian. Możliwość spowiedzi św. w tygodniu. 30 min. przed Mszą św., a w piątek od godz. 1700
2. W poniedziałek, 29 czerwca uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszamy na Msze św. o godz. 900. Taca zbierane podczas Mszy św. przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
3. W środę, 1 lipca przypada wspomnienie św. bp. Ottona z Bambergu, patrona naszej archidiecezji. Zapraszamy na Msze św. o godz. 1800.
4. Zapraszam na ostatnie już nabożeństwa czerwcowe. Dzisiaj o godz. 1830, a w poniedziałek i wtorek po Mszy św.
5. Nabożeństwa w naszym kościele:
- Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
- Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
- Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800
- Nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca w sobotę po Mszy św.
6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Tego dnia modlimy się o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Zapraszamy na Msze św. o godz. 900. Piątek, 3 lipca, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Możliwość spowiedzi pierwszopiątkowej od godz. 1700 do 1745. W pierwszą sobotę miesiąca wynagradzać będziemy Matce Bożej wszelkie grzechy przeciw niej poczynione. W piątek i sobotę zapraszamy na Msze św. o godz. 1800.
7. Ze względów logistycznych Siostry Karmelitanki w Bornem Sulinowo musiały wycofać się z pierwotnej wersji wykonania kopii ikony Matki Bożej Siedmiu Boleści – patronki naszej parafii. Kopia ikona napisana z okazji 40-lecia naszej parafii w Pracowni Sióstr będzie nadal dostępna tylko w wersji standardowej, czyli złocenia zostaną wykonane bez użycia złota konserwatorskiego. Aby łatwiej było podjąć decyzję, przykładowe kopie ikony są dostępne do wglądu w zakrystii kościoła po Mszy św. Tym samym zmalała cena ikony. Jeśli ktoś chciałby zrezygnować z zamówienia to proszę o informację po Mszy św. Osoby które nadal akceptują zakup nie muszą nic robić. Nadpłata lub cała wpłata zostanie oczywiście zwrócona. W imieniu swoim i Sióstr Karmelitanek przepraszam za zaistniałą sytuację.
8. Polecam prasę katolicką: „Niedziela”, i „Gość Niedzielny”. Biuletyn parafialny „Okno”- Osowskiego Katolika Nowina, zostanie wznowiony po wakacyjnej przerwie.
9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzę błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Proboszcz






